Starosta obce

 

 

Ing. Jozef Berta

Soľ 392, 094 35
Tel. 057/ 4496 423 

Mobil: 0905/442 457

Vo voľbách, ktoré sa konali 29. októbra 2022 bol za starostu obce zvolený Ing. Jozef Berta, ktorý je vo vedúcej funkcii už ôsme volebné obdobie.

Príhovor starostu

„Rodný kraj, blízke drahé a vzácne miesta, kde sa spomienky miešajú s nostalgiou. To bola a je vďačná téma pre spisovateľov, básnikov, skladateľov. Vznikli tak mnohé poémy, básne, piesne, napísalo aj povedalo sa veľa. Vrúcnymi, vzletnými slovami, aj tak celkom obyčajne, ale o to snáď úprimnejšie.

Je teda celkom prirodzené, že aj pre mňa je miesto, kde som sa narodil, vyrastal a teraz žijem, niečím vzácnym, krehkým, nedotknuteľným, ba priam posvätným. Hoci len ťažko nachádzam také slová, ktoré by ako drahokamy skrášlili mozaiku môjho vzťahu k Soli, k mojej rodnej obci. Všetko však vychádza z môjho vnútra, z môjho srdca. Tieto pocity ma povznášajú a som na ne pyšný. Cítim hrdosť a lásku k obci, k jej obyvateľom. Naplňuje ma pocit úcty, aj piety zároveň, k práci a dielu, ktoré vytvorili naši predkovia a v ktorom dnes pokračujú súčasní obyvatelia obce. Vnímam život našej obce ako nenápadný a jemný pulz tepny ľudského tela. Lebo aj život obce je životom trvale sa pretvárajúceho organizmu. Od nás, obyvateľov Soli, záleží, ako sa vyvinie, ako porastie, ako bude žiť a či nám bude pre osoh a potechu. Každému z obyvateľov celkom určite záleží na tom, aby sme žili spokojne, v láske, porozumení a svornosti. Aby naša obec prekvitala, bola príťažlivejšia, krajšia a aj bohatšia. Stačí zotrvať na našej internetovej stránke na ktorej sa dozviete všetko o živote obce Soľ.“

                                  Ing. Jozef Berta, starosta obce

Z knihy Dejiny obce Soľ, vydanej v roku 1997