Vitaj jeseň…

Vážení občania, 

z krásneho a teplého leta sa časom vytvorí chladnejšie, ale zato farebnejšie a pestrejšie obdobie – jeseň. S príchodom tohto krásneho obdobia farieb sa zmení celá príroda, mení sa všetko okolo nás. Znakom príchodu jesene je štebotavá pieseň lastovičiek, ktorú spievajú pred odletom do teplých krajín.
Záhrady a príroda, o ktorú sme sa po celý rok usilovne starali nám vydá svoje bohatstvo. Mnohí z nás sa vyberú do prírody, do lesa, kde nás očarí nielen samotná príroda, ale aj vôňa hríbov.
Na záhradkách si vášniví pestovatelia začnú trhať tak známu okrasnú, ale aj konzumnú zeleninku – tekvičky. Tie k obdobiu jesene neodmysliteľne patria.
Aj v našej obci sme privítali jeseň. Starodávny voz, ktorý je umiestnený pri „studniarovi“, je skoro celý rok krásne vyzdobený. V jari to bola výzdoba typická pre toto obdobie, korbáče, zlatý dážď a veľkonočné kraslice. V lete voz zakvitol – a to doslova, rôznofarebnými muškátmi a surfíniami. No a v jeseni, v tom krásnom období oranžovej a žltej sme voz vyzdobili v týchto farbách. Vďaka občanom z našej obce sme mohli voz dekorovať nielen plodmi z ich záhrad ako sú tekvičky, kukurica, ale aj tým, čo nám príroda dáva zdarma, šiškami, šípkami alebo žaluďmi.
Úprimne sa chceme poďakovať pani Bertovej, pani Gogovej a pánovi Bertovi za poskytnutie materiálu na výzdobu.
Veríme, že aspoň na chvíľu spočinie pohľad nielen našich občanov ale aj prechádzajúcich cez našu obec na tejto jesennej výzdobe a tak im spríjemní deň.