Veľkonočná výzdoba v obci

K jari neodmysliteľne patria aj sviatky Veľkej noci. Toto obdobie sa spája s rozličnými tradíciami, ako je šibačka, oblievačka, maľovanie kraslíc či zdobenie domácností veľkonočnými dekoráciami.
Aj v našej obci sme si spríjemnili veľkonočné sviatky výzdobou. Centrum obce zdobí veľkonočná kraslica. Je odetá do červenej farby a vymaľovaná ľudovým motívom. Veľkonočný košík je dozdobený zlatým dažďom a vyplnený približne metrovými kraslicami – symbolom jari, znovuzrodenia, Veľkej noci. Výzdobu starodávneho voza zrealizovali pracovníci obecného úradu. Voz je vystlaný senom a brezovým drevom. Zdobia ho tri oblúky, ktoré uplietli žiaci zo ZŠ v Soli. Na voze nechýbajú ani veľkonočné korbáče ako symbol veľkonočnej šibačky a zdobia ho aj pestrofarebné vajíčka so stužkami, jarné kvety – narcisy, zlatý dážď a iné dekorácie. Vo večerných hodinách je veľkonočná výzdoba osvetlená LED svietidlami.
Veríme, že aj takýmto spôsobom spríjemníme atmosféru v našej obci počas najstarších a najvýznamnejších kresťanských sviatkov – Veľkej noci.