Testovanie v našej obci na COVID-19

Vážení občania,

v našej obci sa počas víkendu uskutočnilo celoplošné testovanie na ochorenie COVID-19. V rámci testovania obyvateľov sme počas víkendových dní otestovali celkom 3007 občanov. Z tohto počtu bolo na toho ochorenie pozitívnych 13 občanov. Využívam túto príležitosť poďakovať sa za prípravu a realizáciu celoplošného testovania v našej obci príslušníkom ozbrojených síl SR, príslušníkom policajného zboru a zdravotníkom. Moje úprimné poďakovanie patrí aj zamestnancom obce, dobrovoľníkom a našim hasičom. Aj napriek riziku z nakazenia pracoval v dvoch odberných miestach zdravotnícky a administratívny personál v záujme ochrany zdravia našich spoluobčanov. Dobrovoľní hasiči pravidelnou dezinfekciou odberných miest eliminovali možné riziko nákazy. Poďakovanie patrí aj firme DVP Security Soľ, ktorá nainštalovala kamery na obidvoch odberných miestach, a tým prispela k plynulému priebehu testovania.
Zároveň mi dovoľte poďakovať sa aj Vám, vážení spoluobčania, za disciplinovanosť a trpezlivosť, ktorou ste prispeli k hladkému a bezproblémovému testovaniu počas víkendov.
Naším spoločným cieľom je, aby sme spoločne zvládli pandémiu, chránili ľudské životy a zdravie nás všetkých. V záujme ochrany zdravia svojich blízkych, aj nás ostatných, Vás prosím, aby sme sa správali zodpovedne a disciplinovane, používali naďalej rúška, dezinfekciu a rešpektovali prijaté opatrenia.

Veríme, že vzájomnou ohľaduplnosťou to spolu zvládneme.

Ing. Jozef Berta
starosta