Deň matiek v našej obci

Vážení občania, 
druhá májová nedeľa patrí naším mamkám. Je to deň, kedy si ich všetci uctievame. Matka je slovo kratučké, milé, láskavé. Slovo, ktoré sa každé batoľa naučí vysloviť ako prvé. Je nevýslovne trpezlivá, chápavá, milá a obetavá. Chceme vám poďakovať za každú rozprávku, ktorou ste obohatili detskú dušu. Za každú pieseň, zaspievanú s láskou nad kolískou. Za každý bozk na dobrú noc a za každé ráno a každý deň s mamou. Za strach o dieťa, keď sa zmietalo v horúčke, za každé slovo, ktoré ste svoje dieťa naučili. I za to, že svoje deti učíte viere a láske, že každý deň im odovzdávate kus seba. 
Každý rok sme oslavovali Deň matiek v kultúrnom dome. Deti z materskej škôlky si pripravili kultúrny program, pesničkami a básničkami potešili každú mamičku. Tohto roku kvôli šíriacej sa pandémii vírusu COVID-19 boli zakázané všetky verejné vystúpenia a preto sme nemohli osláviť tento deň tak, ako sme boli zvyknutí. A preto sme pripravili reláciu v obecnom rozhlase, aby sme aspoň takto mohli vzdať úctu všetkých matkám. Prihovoril sa im starosta obce, básňou ich potešila Hanka Vancáková a nádhernú pieseň všetkým mamičkám zaspievala Lilka Ondečková.
Ak ste si nestihli vypočuť reláciu v obecnom rozhlase, môžete si ju pozrieť v tomto videu:
https://www.youtube.com/watch?v=V-tq-PnQETs