Charitatívny projekt “Na bicykli deťom pre život”

Dňa 17. júna 2019 prechádzal cez obec Soľ cyklistický pelotón na podporu jubilejného 10. ročníka  charitatívnej cyklotour  „Na bicykli deťom 2019“. Občianske združenie Deťom pre život už niekoľko rokov pomáha onkologicky chorým detským pacientom. Zakladateľ občianskeho združenia je nadšený cyklista Miroslav Bílik, otec Matúška Bílika, ktorému
diagnostikovali leukémiu vo veku 2 rokov.

Je to viac ako 10. rokov, čo sa začali pohrávať s myšlienkou zorganizovať cyklojazdu, ktorá by pomáhala malým onkologickým pacientom. A tak vznikla charitatívna cyklojazda, ktorá sa stala tradíciou. Cyklisti spoločne prejdú celým Slovenskom a Moravou, navštívia vyše 160 miest a obcí a najazdia takmer 800 km.  Absolvujú 6 etáp cez dva štáty.  Prvá etapa začala
v Stakčíne, pokračovala aj cez našu obec a končila v Košiciach.
Sme radi, že sme ich mohli privítať aj v našej obci. Na začiatku obce ich čakali deti – cyklisti z našej základnej školy, ktorí ich sprevádzali až do centra, kde sme pre nich mali pripravené malé občerstvenie. Cyklistov privítal starosta obce a vyjadril im našu podporu. Prvú etapu absolvoval aj Ivan „TULI“ Vojtek – známy herec z divadla.
„ Maskotom“ tohto podujatia bol už aj v minulosti.

Aj napriek tomu, že počasie cyklistom neprialo, neodradilo ich
to od stanoveného cieľa a po malej prestávke pokračovali ďalej.