Inflačná pomoc

Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny informuje, že je možné požiadať o jednorazovú inflačnú dotáciu v sume 100 €, ktorá má slúžiť na pokrytie zvýšených výdavkov na bývanie, energie, stravu a pod.

Brigáda členov SZZP v Soli

Na výzvu výboru SZZP v Soli týkajúcu sa brigády v obci, kladne zareagovalo 11 členov. Títo sa v piatok 27. mája 2022 o 9.00 hod. stretli pred obecným úradom. Ich úlohou bolo natrieť zábradlia okolo hlavnej cesty v obci a tak prispieť ku skrášleniu obce a zvýšeniu bezpečnosti. Pekné slnečné počasie a chuť do práce prispeli k zdarnému priebehu brigády. Poďakovanie patrí Anne Bertovej, Emílii Keblešovej, Božene Mihalčinovej, Jarmile Maťašovskej, Jane Šopiakovej, Anne Balberáčkovej, Pavle Višňovskej, Jánovi Stojovi, Jánovi Ferencovi, Stanislavovi Medvecovi a Petrovi Imrichovi.

Dom ľudových tradícií Zámutov

Malé, no útulné súkromné múzeum tradičnej ľudovej kultúry, kde sa pri prehliadke presuniete späť o minimálne 100 rokov a nazriete do života našich predkov.

Múzeum ponúka bohatú zbierku predmetov používaných pri práci na hospodárstve, pri spracovaní konope na výrobu textílií, pri bežnom živote ako aj pri slávnostných životných príležitostiach.

Pri prehliadke sa taktiež dozviete o ľudovej architektúre, histórii obce Zámutov, tradičnom rodinnom živote, emigrácií, vojne – to všetko popretkávané skutočnými príbehmi zo života.

Kompostéry na bioodpad

obecný úrad Vám ponúka na predaj kompostéry na bioodpad o objeme 400l resp. 900l. Občan si môže zakúpiť kompostér s 50% zľavou.

objem kompostéra 400 l – cena 24€
objem kompostéra 900 l – cena 42€

Kompostér si môžete zakúpiť na obecnom úrade v kancelárii prvého kontaktu a následne vyzdvihnúť v prevádzkarni (budova oproti obecnému úradu) každý pracovný deň o 8:00 hod., o 12:00 hod., a o 15:00 hod.

Spolu s kompostérom vám budú odovzdané aj propagačné letáky, kde je zrozumiteľne vysvetlené, prečo je dobré kompostovať a čo sa smie a nesmie kompostovať.

V prípade akýchkoľvek otázok resp. informácií kontaktujte prosím obecný úrad kanceláriu prvého kontaktu a to osobne alebo tel. na t. č. 44 96423

Ďakujeme.

Nahlásenie utečencov z Ukrajiny

Vážení občania!

Obecný úrad žiada občanov, ktorí ubytujú utečencov z Ukrajiny vo svojich rodinných domoch, aby ich nahlásili na obecnom úrade v termíne do 10.00 hod. v deň ubytovania, resp. nasledujúci deň po ubytovaní.
Na nahlásenie použite uvedené tlačivo: Formulár utečenci SOĽ

Vytriedenie komunálnych odpadov za rok 2021

Vážení občania!

Podľa zákona 329/2018 Z. z. o poplatkoch za uloženie odpadov a o zmene a doplnení zákona č. 587/2004 Z. z. o Environmentálnom fonde a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov Vám oznamujeme, že obec Soľ dosiahla v roku 2021 úroveň vytriedenia komunálnych odpadov 31,62 %.

Viac na: Výpočet vytriedenia komunálnych odpadov

Zákaz “podomového predaja” v obci

Vážení občania!

Po našej obci sa pohybujú tzv. “podomoví predajcovia”, ktorí majú nekalé zámery obohatiť sa na úkor iných, hlavne starších a osamelo žijúcich občanov.

SMS služba a e-mail služba zdarma pre občanov.

služba SMS a e-mail rozhlas je novou službou, ktorú ponúkame
všetkým občanom. Ide o nový, efektívny a výhodný spôsob
komunikácie obce s obyvateľmi pomocou krátkych textových
správ (SMS) resp. zaslaním e-mailu, ktorá zároveň môže slúžiť ako
čiastočná náhrada obecného rozhlasu. Je výhodná pre občanov,
ktorí sa z práce vracajú neskôr a nemajú možnosť počuť
obecný rozhlas alebo pre občanov, ktorí sa obávajú, že môžu
hlásenia rozhlasu zle počuť alebo vôbec nepočuť.
Registráciu môžete vykonať osobne na obecnom úrade
a to vyplnením  tlačiva a uvedením kontaktných údajov, resp. zaslať
vyplnené tlačivo na e-mail – adresu obecsol.kultura@gmail.com.
Veríme, že táto pre Vás bezplatná nová služba, ktorú Vám
ponúkame, bude prínosom v komunikácii obecného úradu
s Vami i Vašimi rodinami a pomôže Vám aktívne
sledovať dianie okolo seba.

Viac na: Súhlas – SMS služba pre občanov

Reklamné predmety s obecným erbom

opäť k Vám prichádzame s novinkou. Určite ste sa niekedy ocitli v situácii, keď ste chceli rodine, známym, kamarátom podarovať niečo, čo by im pripomínalo našu obec. Alebo boli Vaše deti na zájazde alebo výmennom pobyte v zahraničí, a taktiež sa chceli rodine, kde boli ubytovaní poďakovať  a zanechať im niečo na pamiatku.

A preto sme prišli s myšlienkou ponúknuť aj Vám, milí občania, k zakúpeniu reklamné predmety s obecným erbom. Tieto je možné zakúpiť si na obecnom úrade v kancelárii prvého kontaktu. Vitrína je umiestnená na prízemí obecného úradu.
Radi privítame Vaše postrehy a nápady, či už osobne alebo e-mailom.

Integrované obslužné miesto občana

Obec Soľ oznamuje,

že od 02.11.2017 je na Matričnom úrade v Soli spustené
Integrované obslužné miesto občana (IOMO).

Stránky vybaví matričný úrad v zmysle úradných hodín
obecného úradu.

IOMO ponúka prístup k elektronickým službám štátu
na jednom asistovanom mieste.
Stačí navštíviť pracovisko IOMO a na jednom mieste vybavíte:

Výpis z registra trestov
Výpis z obchodného registra
Výpis z listu vlastníctva

Všetky vydávané dokumenty sú platnými
verejnými listinami použiteľnými na právne účely.