Aj v našej obci sme postavili “máj”

Mesiac máj je tu, je symbolom lásky, zrodu nového života. „Stavanie mája“ sa v našej obci stalo už tradíciou. Každý rok sme náš „MÁJ“ stavali 30. apríla, tohto roku to však bolo o niečo slávnostnejšie.

V prvý májový deň sme sa zišli v centre obce, kde sa o 14.00 hod. začal kultúrny program. Starosta obce všetkých privítal a vo svojom príhovore poprial všetkým prítomným, aby najkrajší mesiac v roku prežili v láske a aby sa symbolika mája preniesla do ich každodenného života. V kultúrnom programe vystúpili deti zo základnej školy, folklórny súbor ROVINA z Dlhého KlčovaŽSS Soľanske nevesty.
Pre všetkých spoluobčanov bolo pripravené malé občerstvenie – čapovaná kofola a pivo,  poslanci obecného zastupiteľstva uvarili chutný guľáš a kuchárky zo základnej školy upiekli rôzne druhy kysnutých koláčov.

Nech tento MÁJ je symbolom života, ktorý zrodila jar. Nech je symbolom našej nádeje, že všetky tiene, ktoré nás trápili a sužovali, sa stratia v jej slnku.

Všetkým, ktorí sa akýmkoľvek spôsobom zapojili do prípravy tohto podujatia ďakujeme.