Veľkonočná výzdoba krášli našu obec

V minulom roku sa po prvýkrát objavila v centre našej obce veľkonočná výzdoba. Pred rokom to bola nadrozmerná veľkonočná kraslica so šibajúcim zajacom, tohto roku sa môžu obyvatelia našej obce potešiť pohľadom aj na rozkvitnutý veľkonočný košík a vyzdobený starodávny voz.

Veľkonočný košík vyplnený približne metrovými farebnými kraslicami – symbolom jari, znovuzrodenia a Veľkej noci, je veľkou atrakciou pre najmenších. Rozkvitajúci jarný nádych košíku dodali pracovníčky obecného úradu, ktoré ho vyzdobili zlatým dažďom. Polystyrénové kraslice vyrezal, opracoval a farbou nastriekal p. Juraj Sukovský. Veľkonočnými motívmi ich vymaľovali učiteľky materskej školy spolu s asistentkami a žiakmi najstaršej vekovej skupiny. Najväčšiu radosť pri maľovaní kraslíc mali žiaci z odtláčania zafarbených rúk na kraslicu. Pani učiteľky domaľovaním premenili tieto odtlačky na sliepočky, zajačikov, motýlikov.

Výzdobu starodávneho voza zrealizovali žiaci VIII. A triedy spolu s učiteľmi Mgr. Jarmilou Maťašovskou a Ing. Ivicou Sučkovou. Voz je vystlaný senom a brezovým drevom. Zdobia ho tri oblúky z prútia, ktoré uplietli žiaci na hodine technickej výchovy za pomoci učiteľa Mgr. Jozefa Ceľucha a Ing. Michala Velikého. Na voze nechýbajú ani veľkonočné korbáče, ako symbol veľkonočnej šibačky a zdobia ho aj pestrofarebné veľkonočné vajíčka so stužkami, jarné kvety – narcisy, zlatý dážď a iné dekorácie. Vo večerných hodinách je veľkonočná výzdoba osvetlená LED svietidlami.

Za pomoc pri tvorbe tohto pekného spoločného diela patrí poďakovanie žiakom a učiteľom Základnej a Materskej školy v Soli, p. Jurajovi Sukovskému, pracovníkom obecného úradu a pracovníkom MOS a AČ.

Veríme, že aj takýmto spôsobom spríjemníme veľkonočnú atmosféru v našej obci počas najstarších a najvýznamnejších kresťanských sviatkov roka – Veľkej noci.

 

Prajeme Vám pekné Veľkonočné sviatky.“